Peki nedir bu KolayMetraj®?

KolayMetraj®; AutoCAD, Resim ya da PDF dosyanızdan hızlı bir biçimde metraj çıkartmanızı ve yaklaşık maliyetinizi hesaplamanızı sağlar! İnşaat, makine ya da elektrik metrajı olması farketmez.

İster CAD dosyası olsun (dwg, dxf, dgn vb.), isterse pdf ya da resim dosyası olsun (bmp, gif, jpg vb.)KolayMetraj® ile çalışabilirsiniz. Hatta cep telefonunuzla çektiğiniz bir fotoğraf üzerinde bile çalışabilirsiniz!

İhale Günü Yaklaşıyor mu?

Yaklaşık Maliyet çıkartmak için çok mu az vaktiniz kaldı? Sorun değil, KolayMetraj ile hızlı bir şekilde yaklaşık maliyetiniz hazır!

Projeniz revize mi oldu? Değişiklikleri işlemek çocuk oyuncağı.

Çoğu işte projeler revizyona gider KolayMetraj sayesinde yapılan değişiklikleri anında görmek mümkün. Yeni ve eski projeyi programa tanıtın ve revize projede neler eklenmiş/çıkarılmış/değiştirilmiş görün. Hatta projedeki yazı değişikliklerini bile görebilirsiniz, KolayMetraj, projedeki bir borunun yarı çapı bile değiştirilmişse bunu hemen işaretler ve farketmenizi sağlar.

Haber022

Öğrenmesi Kolay, Kullanımı Basit

KolayMetraj‘ı öğrenmek oldukça kolaydır, üstelik herhangi bir CAD programında uzman olmanıza da gerek yoktur. Çok temel bir eğitimin ardından kullanmaya ve hızlıca sonuç elde etmeye başlarsınız. Metraj çıkarmak için AutoCAD gibi ayrı bir CAD programına ihtiyaç duymaz, böylece sırf metraj çıkarmak için AutoCAD lisansı almak zorunda kalmazsınız.

Çoklu Kullanıcı Desteği

Aynı anda aynı proje üzerinde çalışabilirsiniz. Hatta aynı çizim üzerinde metraj bile yapabilirsiniz. Bir yandan makina metrajını çıkartırken bir yandan da inşaat metrajıyla ilgilenebilirsiniz.

Excel ile Entegre

İş grupları, metrajlar ve diğer tüm bilgileri Excel’e aktarabilirsiniz. İsterseniz Excel’den programa veri aktarmak da mümkün.

Makina metrajlarını AutoCAD ile zaten yapıyorum diye düşünmeyin, kullanım istatistiklerine göre KolayMetraj;

Havalandırma kanallarının metrajında %50’ye varan hızlanma,

Boru ve kablo metrajlarında %20’ye varan hızlanma sağlıyor!

Üstelik bu sonuçlar AutoCAD uzmanı olmayan kişilerde çok daha yüksek değerlere ulaşıyor!

Kaydet