ref-list

 

Yaklaşık maliyet ve hakediş hazırlama süreçleri birbirini kesintisiz takip eden birden çok adımdan oluşmaktadır.

Bu süreçlerdeki adımlar kimi zaman teknik bilgi kimi zaman da mevzuat bilgisi gerektirmektedir, kimi zaman da oldukça zorlu ve detaylıdır.

Bu süreçlerde yapılan tüm işler hatasız ve mevzuata tam uygun olma zorunluluğu taşır.

Kurum ve kuruluşlar sadece hakediş ve yaklaşık maliyet sürecini hatasız ve hızlı yönetmekle değil, aynı zamanda sürekli değişen mevzuata uygun olarak da bu süreçleri gerçekleştirmek zorundadır.

Ülkemizde ihale ve hakediş mevzuatı  çok sık değişmektedir. Değişen kanunların yeteri kadar anlaşılmaması veya hızlı bir şekilde hesap süreçlerine dahil edilememesi hatalara neden olmaktadır ve bu hatalar yaptırımlar dolayısıyla hem kurum çalışanlarını hem de ihale sürecini olumsuz etkiler. Bu sebeple Hakediş ve yaklaşık maliyet hazırlayan kurum ve kuruluşlar gün geçtikçe geleneksel yolları (Microsoft Excel ile hazırlama, el ile hazırlama v.b) terk edip hakediş ve yaklaşık maliyet süreçlerini yönetmek için özel olarak yazılmış paket bilgisayar programlarına yönelmektedirler.

AMP Yazılım’ın Hakediş ve Yaklaşık Maliyet Programları; kurum ve kuruluşların ihale, yaklaşık maliyet ve hakediş süreçlerindeki ihtiyaçlarını eksiksiz karşılamak üzere hazırlanmıştır. Büyük kamu kurumları, üniversiteler ve şirketler tarafından yıllardır kullanılan, piyasanın en yaygın programları olma özelliğiyle öne çıkıyorlar. İçinde bulundurduğu hakediş modülü, yaklaşık maliyet modülü, kolay metraj modülü, birim fiyat kütüphanesi gibi özellikleri kullanıcıların hakediş ve yaklaşık maliyet sürecinde ki tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. AMP Hakediş ve Yaklaşık Maliyet programları piyasadaki diğer programlarda bulunmayan bir çok özellik barındırmaktadır.

AMP Yaklaşık Maliyet ve Hakediş programları tercih ederek şu avantaj ve üstünlükleri elde edersiniz:

  • Kullanımı ve öğrenmesi kolaydır. Mevzuat bilginiz kısıtlı olsa bile program size yol gösterir. İnternette yapacağınız kısa bir araştırma, kullanımı ve öğrenmesi en kolay programların AMP’nin hakediş programları olduğunu görebilirsiniz.
  • Hızlı ve hatasız çalışırsınız. El ile hazırlarken oluşabilecek hatalardan uzak bir şekilde, günlerce sürebilecek hesapları birkaç saat içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.
  • Büyük kamu kurumları, üniversiteler ve şirketlerce kullanılan, test edilmiş ve onaylanmış  ürünler kullanırsınız. Web sitemizde yayınladığımız bazı referanslarımıza buradan göz atabilirsiniz.
  • Türkiye’nin en kaliteli ve doğru birim fiyat ve analiz veritabanını kullanırsınız. AMP Yazılım mühendisleri tarafından geliştirilen birim fiyat veritabanımız Kamu kurumlarının bile referans kabul ettiği bir veritabanıdır. Veritabanımız sektör kullanımına açıktır. İnternet sitemiz birimfiyat.net ‘te inceleyebilirsiniz.
  • Veri Güvenliğini dert etmezsiniz, mevzuat gereği Yaklaşık Maliyet’in gizliliği esastır. AMP’nin hakediş programı verilerinizi en güvenilir veritabanlarından birisi olan MSSQL veritabanında saklar. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanmış lisanslı orjinal birim fiyatlarla çalışırsınız.
  • Kaliteli Raporlar üretirsiniz: İnternetten ya da eş dosttan bulunan belkide standart olmayan raporları değil, mevzuata uygun, 25 yıllık deneyimin sonucunda oluşturulmuş, kurumsal bir çizgi taşıyan raporları zahmetsizce oluşturursunuz.
  • Mevzuata Uygunluk: Hakediş ve ihale mevzuatı sık sık değişmektedir. Değişiklikler AMP’ Mevzuat Arge ekibi tarafından kesintisiz bir şekilde taranıp yazılımlara hızlıca yansıtılıyor. Siz haberiniz olmadan da mevzuata uygun hesaplar yaparsınız.
  • AR-GE: Müşterilerimizden gelen talepler ve Ar-Ge ekibimizin araştırmalarını hep daha kolay ve daha kapsamlı ürünler için kullanıyoruz.
  • Otomatik Güncelleme: Birim fiyatlar yayınlandığında, mevzuat veya program değiştiğinde ya da endeksler yayınlandığında program otomatik olarak ilgili güncellemeyi AMP’nin internetteki sunucularından alır ve programınıza yansıtır.
  • Kaliteli Teknik Destek: Konusunda uzman teknik personelimize danışabilir, gerek mevzuat ile ilgili gerekse de program ile ilgili sorularınızı yöneltebilir ve doğru cevaplar alabilirsiniz.